Martina Sáblíková

Źádné blízké závody v dohledu

Martina má za sebou skvělou sezónu, teď se těší na dlouhé volno

Martina má za sebou skvělou sezónu, teď se těší na dlouhé volno
15. 3. 2017

Další skvělou sezónu má za sebou Martina. Získala celkem čtyři medaile: na MS na jednotlivých tratích v Koreji vybojovala zlato na pětce a stříbro na trojce, na světovém šampionátu ve víceboji v norském Hamaru a ME v Heerenveenu brala pokaždé stříbro. K tomu pojedenácté za sebou vyhrála Světový pohár na dlouhých tratích!

Dnes absolvovala v Praze tiskovou konferenci a teď už se může těšit na zaslouženou dovolenou. Volno by měla mít měsíc. Nejdřív vyrazí odpočívat k moři a pak přijde ke slovu regenerace v lázních. „Hlavně na to moře se už moc těším. Pak sice ještě přijde regenerace v lázních, které tolik nemusím, ale čekají mě příjemné dny,“ přiznala.

„Takhle dlouhý odpočinek jsem měla naposledy snad před třemi lety. Je dlouhý hlavně kvůli tomu, že jsem po minulé sezóně kvůli kolu prakticky neměla pauzu a tělo si potřebuje pořádně odpočinout. Příští rok je hodně důležitý a musím načerpat síly, abych a do té olympijské sezóny nastoupila opravdu odpočatá a naplno,“ přiznala Martina.

Sezóna jí vyšla na jedničku i přesto, že měla problémy se zády i kolenem. Dokázala vyhrát všechny závody na 5000 metrů a na trojce ji jen třikrát z osmi startů porazila Nizozemka Ireen Wüstová.

S kolenem se znovu chystá na magnetickou rezonanci, aby se ujistila, že to není nic vážného. Vedle zdravotních problémů se v sezóně potýkala také s únavou z neustálé koncentrace na další a další závody. „Musím říct, že mi už občas vypínala i hlava,“ prozradila.

Také kvůli tomu zatím nepřemýšlí o cyklistických závodech, to ovšem neznamená, že by zanevřela na kolo, které je nedílnou součástí její přípravy. „Nechtěla bych, aby se mi stalo to, co letos. Olympiáda je v únoru a já vím, jak jsem se v únoru cítila. Opravdu bych chtěla jít do té olympiády s tím, že se na závody budu stoprocentně těšit a budu plná sil,“ řekla Martina.

Na olympijských hrách v Pchjongčchangu bude obhajovat zlato na pětce a stříbro na trojce. „Po volnu se budu těšit na přípravu, a pokud příprava dopadne dobře, budu se těšit i na olympiádu,“ uvedla svěřenkyně Petra Nováka.

Pro Martinu, která v květnu oslaví 30. narozeniny, to bude čtvrtý olympijský start. Zda bude závodit i po OH, zatím neví. „Momentálně se to kloní k tomu, abych pokračovala dál. Ale samozřejmě záleží na tom, v jakém budu zdravotním stavu,“ dodala.