Martina Sáblíková

Źádné blízké závody v dohledu

Martina ovládla trojku: Končit sezónu vítězstvím je skvělé

Martina ovládla trojku: Končit sezónu vítězstvím je skvělé
11. 3. 2017

Martina potvrzuje i v posledních závodech sezóny fantastickou formu. Při finále Světového poháru v norském Stavangeru ovládla dnes závod na 3000 metrů! Zvítězila v čase 4:04,21 a připsala si skvělý výsledek, přestože už měla dopředu jistý celkově 11. triumf ve Světovém poháru na dlouhých tratích.

Jak velkou radost ti tohle vítězství udělalo?

Velikou, nečekala jsem to. Byly to takové zvláštní závody. Na všech už je vidět, že toho mají plné zuby a těší se na konec sezóny. Atmosféra byla taková uvolněnější, v šatně jsme si třeba povídaly víc, než kdy jindy.

Pocitově byla ta trojka dokonalá?

První tři kola byly super, jelo se mi fakt dobře, ale pak to začalo drhnout. Asi to bylo i ledem, protože co jsem koukala, tak poslední dvě kola trpěly všechny holky a rychlost šla dolů. Jsem proto moc ráda, že se mi povedlo vyhrát, protože jsem s tím nepočítala.

Kvitovala jsi, že finále Světového poháru už vynechala Ireen Wüstová?

I kdyby tu Ireen byla, tak bych asi předvedla stejnou jízdu. Jela jsem naplno bez ohledu, jestli tu startovala nebo ne.

Ale zakončit sezónu vítězstvím je fajn, ne?

Úplně super. V  závěru jsem se nějak extra necítila, a když jsem po projetí cílem viděla tu jedničku, strašně se mi ulevilo. Končit sezónu vítězstvím je vždycky povzbuzující. Je to super motivace do přípravy na další sezónu. Na pódiu jsem si to užívala. Byl to dneska pro české barvy úspěšný den, protože Karolína (Erbanová) byla taky na bedně.

Je vidět, že jsi v sobě na samém konci sezóny ještě našla rezervy...

Tady už to nebylo moc o rezervách, ale spíš o tom, že jsem si závod chtěla užít. Měla jsem jisté celkové vítězství, nemusela jsem se nijak stresovat. Když člověk nemá nervy, kolikrát se jede líp. Znovu jsem měla bezvadnou podporu od týmu. Při závodě jsem se málem začala smát, protože masér na mě křičel: Pojď, bejku, pojď :-) Soustředila jsem se víc na lidi kolem, než na sebe. A i s tou bolestí jsem si poslední tři kola užila.

Počítáš ještě s nedělním startem na patnáctistovce?

Půjdu do toho. Ale nic od toho neočekávám. Každopádně můžu slíbit, že do toho dám všechno, když je to úplně poslední start v sezóně. I kvůli fanouškům, protože je tu výborná atmosféra.